fbpx

Odkup Odszkodowań

Jako specjaliści od odszkodowań oferujemy Klientom z Jeleniej Góry możliwość jak najszybszego rozwiązania ich sprawy, także bez konieczności przechodzenia skomplikowanych i nierzadko kosztownych procedur potrzebnych np. w przypadku otrzymania zaniżonego świadczenia. Odkup roszczenia z OC, jaki proponujemy, to korzystna opcja pozwalająca uzyskać pieniądze odpowiadające większości odszkodowania, jakie powinieneś uzyskać. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Problem zaniżonych odszkodowań

Niechlubną praktyką wielu firm ubezpieczeniowych jest zaniżanie wypłat należnych poszkodowanym z tytułu OC. Często decydują o tym niejasne zapisy oraz uznaniowość w rozpatrywaniu konkretnych spraw. Szacuje się, że nawet w 70% przypadków świadczenia nie odpowiada wysokością poniesionym stratom.

W takiej sytuacji osoba zainteresowana może składać stosowne odwołania lub nawet wytoczyć sprawę ubezpieczycielowi. To niestety wiąże się ze stresem, kosztami prowadzenia procesów sądowych, a nierzadko również koniecznością skorzystania z fachowej pomocy prawnej. Odkup odszkodowań z OC lub AC, jaki proponuje nasza firma, często okazuje się najlepszym i najszybszym wyjściem.

Jak działa odkup odszkodowań?

W Polsce roszczenie odszkodowawcze traktuje się jak prawo własności. Co więcej, Kodeks cywilny na mocy art. 511 pozwala uprawnionemu na dysponowanie nim wedle jego uznania. Toteż poszkodowany może je sprzedać, dokonując cesji wierzytelności. Warto wiedzieć, że dotyczy to szkód majątkowych i rzeczowych, tj. na mieniu poszkodowanego. Ważny jest też termin – maksymalnie 3 lata od otrzymania świadczenia od ubezpieczyciela.

Jeśli więc np. doszło do uszkodzenia własności ofiary, a firma ubezpieczeniowa wypłaciła za niskie świadczenie, wówczas warto pomyśleć nad sprzedażą prawa do konkretnego roszczenia. Wystarczy tylko dostarczyć należne dokumenty dotyczące sprawy, a my zajmiemy się większością formalności, jakie są konieczne, by sfinalizować ten proces. Skorzystanie z odkupu odszkodowania z OC i innych polis to gwarancja uzyskania satysfakcjonujących pieniędzy bez konieczności przechodzenia spraw sądowych, które ciągną się tygodniami i nie dają gwarancji powodzenia.

Jeśli więc nie satysfakcjonuje Cię odszkodowanie, jakie wypłacił Ci ubezpieczyciel, i chcesz mieć gwarancję uzyskania należnych pieniędzy bez kosztownych i przeciągających się spraw sądowych, skontaktuj się z naszą kancelarią w Jeleniej Górze. Dzięki odkupowi roszczenia w krótkim czasie otrzymasz satysfakcjonującą kwotę.