fbpx

Szkody komunikacyjne

Jeśli w ostatnim czasie miałeś stłuczkę lub inny wypadek na drodze, w którym byłeś stroną poszkodowaną, a nie otrzymałeś odpowiedniego odszkodowania, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. W Jeleniej Górze pomagamy uzyskać środki z OC pokrywające szkody komunikacyjne. Dysponujemy szerokim doświadczeniem, dzięki czemu wiemy, jak działać, by skutecznie uzyskać odpowiednie świadczenie od ubezpieczyciela. Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

Kiedy mówimy o wypadku komunikacyjnym?

Choć często kojarzy się to głównie ze zderzeniem dwóch pojazdów, to wypadki drogowe obejmują nie tylko kierujących pojazdami i pasażerów. Sprawy te dotyczą wszystkich uczestników ruchu, w tym też pieszych, motocyklistów czy rowerzystów. Co ważne, szkodę komunikacyjną można ponieść także w chwili, gdy:

  • wsiada lub wysiada się z samochodu,
  • bezpośrednio załadowuje się lub rozładowuje pojazd,
  • auto zatrzymało się lub jest na postoju.

Jakie odszkodowanie przysługuje ofierze wypadku? Poszkodowany ma prawo starać się m.in. o świadczenie z OC sprawcy z tytułu uszczerbku na zdrowiu, utraconych dochodów oraz wydatków związanych z leczeniem (co obejmuje m.in. ceny leków, wizyt lekarskich czy kosztu podróży na wizyty kontrolne). Natomiast w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu i wynikającego z niego inwalidztwa zobowiązany musi również pokryć wydatki związane z przystosowaniem do nowego zawodu lub z całkowitą niemożnością podjęcia pracy.

Warto podkreślić, że szkody komunikacyjne to nie tylko te dotyczące zdrowia, ale i mienia. Tym samym, jeśli pojazd ofiary uległ uszkodzeniu, ubezpieczyciel sprawcy ma obowiązek pokryć z OC wszelkie koszty związane z przywróceniem go do odpowiedniego stanu. Jak to wygląda w praktyce?

Skuteczna pomoc w staraniach o pokrycie szkód komunikacyjnych

Jak pokazuje rzeczywistość, wielu ubezpieczycieli zaniża świadczenia przyznawane stronie poszkodowanej. W takim wypadku ofierze przysługuje skarga, choć rzadko kiedy przynosi ona zamierzony skutek. Dlatego w takich sytuacjach warto sięgnąć po pomoc specjalistów, którzy wiedzą, jak postępować z firmami ubezpieczeniowymi.

Jako doświadczeni specjaliści pomagamy Klientom uzyskać odpowiednie odszkodowanie z OC za poniesione szkody komunikacyjne. Doskonale znamy metody ubezpieczycieli i wiemy, jak im przeciwdziałać. Reprezentujemy ofiary wypadków, odciążając ich we wszelkich formalnościach. Dzięki nam uzyskasz więc świadczenie, na jakie faktycznie zasługujesz. Jeśli szukasz pomocy specjalistów w Jeleniej Górze – zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią.